Rólunk

Ruzsa Dénes 1982-ben született Budapesten. Tanulmányait a Debreceni Egyetem Kommunikáció és Médiatudomány Szakán végezte.
Spitzer Fruzsina1986-ban született Nagyváradon. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Vizuális kultúratudomány szakos hallgatója.
Alkotópárosként 2007-től készítenek közösen experimentális rövidfilmeket, animációkat. Munkáik több mint 200 nemzetközi filmfesztiválon, kiállításon szerepeltek
Mindig is az alternatív képkészítési eljárás vonzotta őket, 2013-tól bevonták a síkágyas szkennert, mint a digitális kamerát helyettesítő, kiegészítő eszközt az alkotómunkába. Megrendelésre több mint tíz éve készítenek kulturális rendezvényeken, kiállításokon, céges eseményeken, esküvőkön videófilmeket, dokumentációkat, valamint művészek, múzeumok, galériák részére riportfilmeket, portréfilmeket. Külföldi és magyar szakfolyóiratokban és katalógusokban jelennek meg fotóik.
2017-től tagjai a Magyar Elektrográfiai Társaságnak.

 

Elérhetőségek

email: dokuweb.hu@gmail.com

tel.: 06209371736

 

Válogatott publikációk

 

Magyar kísérleti filmek Párizsban

http://magyar.film.hu/filmhu/hir/magyar-kiserleti-filmek-parizsban-hir-parizs-kiserleti.html

 

VIP – VideoChannel Interview Project

http://vip.newmediafest.org/?page_id=863

 

Andrea Swoboda: Critical comment

http://andreaswoboda.6te.net/

 

ARTiculAction – Special Issue

http://dokuweb.hu/en/articulaction-muveszeti-magazin/

 

Klaus at Gunpoint: Review

http://klausatgunpoint.weebly.com/klaus-at-gunpoint—the-blog/our-daily-shorts-and-feature-viewing

 

Kamerával kutatók fesztiválja – Szolnoki Képzőművészeti Filmfesztivál

http://www.filmkultura.hu/?q=cikkek/szemle-szolnok-2016-pj

 

Short Film Laboratory

https://auteur101.wordpress.com/2012/07/03/25/

 

Próbáljuk meg összeállítani saját esztétikánkat!

http://kultura-es-kritika.blog.hu/2012/04/01/probaljuk_meg_osszeallitani_sajat_esztetikankat

 

+1°C – rövidfilm a globális környezeti pusztulásról

http://www.alternativenergia.hu/rovidfilm-a-globalis-kornyezeti-pusztulasrol/52196

 

Afterimage – The Journal of Media Arts and Cultural Criticizm

http://dokuweb.hu/201-2fm-c-rovidfilmunk-az-afterimage-magazinban/

 

Landescape Art Review

http://dokuweb.hu/interju-landescape-art-review/

 

Art in Dream Project

http://artindreamproject.wixsite.com/artinadream/denes

 

VisualcontainerTV International Video Art Channel

 

MAKE8ELIEVE online magazine: ISSUE #10: 1010 (published on 15 April 2017)

https://issuu.com/make8elieve/docs/m8-10

 

The Multiple eXposure Project zine (moving still, online, July 2015)

https://issuu.com/themultipleexposureproject/docs/moving_still_-_the_multiple_exposur

 

Dessewffy Zsuzsa: Egy kiállítás margójára – Új Művészet 2016 augusztus p. 27.

http://www.ujmuveszet.hu/wp-content/uploads/2016/09/uM-2016-08-augusztus.pdf

 

Magén István: Álmában csönget egy PC-t. A Magyar Elektrográfiai Társaság Pályamódosítás című kiállítása egy pécsi villamoson – Magyar Műhely 177. szám, p. 59.

http://www.magyarmuhely.hu/downloads/MM_177.pdf?PHPSESSID=e75f32dedea19b4e08524f08b873b7e8

 

HAász Ágnes: Emlékterek* – 56-ról szabadon című kiállításról p.48-49.

https://issuu.com/krnago/docs/56-mozaik_56-rol-szabadon_2017

 

 

Vetítések, díjak

2017

Madatac Contemporary Audio Visual & New Media Arts Festival (Madrid, Spanyolország, január 12-29.)

Uránia Filmnapok – A montázs (Uránia Nemzeti Filmszínház, Budapest, február 1-5.)

Matricák – Apró világok: Hommage á Kandinszkij (Próféta Galéria, Budapest, február 6-24.) – Fődíj

56-ról szabadon (MET Galéria, Budapest, március 2-31.)

Postfuture Journey presented by Athens Digital Arts Festival (Athens International Airport, Görögország, március 8 – július 23.)

Athens Animfest (Athen, Görögország, március 16-22.)

Filmklub az Akadémián (Magyar Tudományos Akadémia, március 26.)

VOS – Virtual Open Space Digital Exhibition (online kiállítás, április)

Cinema Perpetuum Mobile – International Short Film Festival (Minszk, Fehéroroszország, április 5-9.)

MAKE8ELIEVE online magazine: ISSUE #10: 1010 (április 15.)

Carmarthen Bay Film Festival (Llanelli, Egyesült Királyság, május 8-12.)

International Motion Festival, Cyprus (Nicosia, Ciprus, május 11-14.)

Splice Festival Audio Visual Performing Arts Festival: compilation from the Athens Digital Arts Festival (Red Gallery / Kamio, London, Egyesült Királyság, május 26.)

Антикафе “1387”: compilation from the Cinema Perpetuum Mobile (Babrujszk, Fehéroroszország, május 28.)

Azores Fringe Festival (Portugália, június)

La Bête Rousse: compilation from the Cinema Perpetuum Mobile (Paulhac, Midi-Pyrenees, Franciaország, július)

FILE – Electronic Language International Festival: Bubbling Universes (Sao Paulo, Brazília, július 18 – szeptember 3.)

Seattle Transmedia & Independent Film Festival (The Factory Luxe, Seattle, WA, USA, július 20-23.)

Exploading Cinema (Cinema Museum, London, Egyesült Királyság, július 29.)

2016

Téli Tárlat (MET Galéria, Budapest, december 15 – január 26.)

Euroshorts – European Film Festival (Warsaw, Lengyelország, november 28.)

Animation Marathon (Athén, Görögország, november 28 – december 1.)

All In One – A projected-only loop group show (Chiari, Olaszország, november 25.)

Magma Mostra di Cinema Breve (Acireale, Olaszország, november 24-26.)

Tindirindis International Animated Film Festival (Vilnius, Litvánia, november 21-27.)

Salair International Independent Film Festival (Oroszország, november) – Best Experimental Short Film

Tirana International Film Festival (Albania, november 3-10.)

Creative Climate Awards (Taipei Economic and Cultural Office (TECO), New York, USA, október)

56 mozaik (MET Galéria, Budapest, október)

Banjaluka International Animated Film Festival (Bosznia-Hercegovina, október 23-28.)

ArtMarket Budapest – Nemzetközi kortárs képzőművészeti vásár (Millenáris, október 13-16.)

Norwich Sound and Vision Festival (Norwich, Egyesült Királyság, október 13-15.)

Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztival (Szolnok, október 12-16.)

Festival Transterritorial de Cine Underground (Buenos Aires, Argentína, szeptember – október)

Art in Dream Project (International Online Gallery, http://artindreamproject.wixsite.com/artinadream/artists)

Contemporary Culture White Night (Riga, Lettország, szeptember)

Facade Video Festival (Bulgária, szeptember)

Bideodromo Internacional Experimental Film and Video Festival (Bilbao, Spanyolország, szeptember)

International Film Festival FerFilm (Ferizaj, Republic of Kosovo, szeptember)

Staunton International Film Festival (Staunton, USA, szeptember)

Experimental Superstars (Novi Sad, Szerbia, augusztus)

Salon d’Art Nemzetközi Képzőművészeti Kiállítás (Besancon, Franciaország, augusztus)

Mikrokozmosz – Hommage á Bartók Béla (Vízivárosi Galéria, Budapest, július-augusztus)

CURRENTS 2016 New Media Festival (Santa Fe, USA, június)

Pályamódosítás (100 éves pécsi villamos, Pécs, június)

Kutyavilág, oroszlánrész és más állatságok (Első Magyar Látványtár, június)

Harwood Museum of Art (Taos, New Mexico, USA, június)

Environmental Project International Exhibition (Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest, június)

Central and Eastern Europe Film Festival in Ningbo (Ningbo, Kína, június)

Alchemy Film and Moving Image Festival (Edinburgh, Skócia, Egyesült Királyság, május 31.)

Allegro (Hangvilla Multifunkcionális Közösségi Tér, Veszprém, május)

Generate – Festival für elektronische Künste  (Tübingen, Németország, május)

International Video Art Festival Madrid (Madrid, Spanyolország, május)

Experiments in Cinema Festival (Albuquerque, USA, április)

Filmideo Annual Film and Video Screenings (Newark, New Jersey, USA, április)

Trenton Film Festival (Trenton, USA, március-április)

Festival Traverse Vidéo (Toulouse, Franciaország, március)

Big Dance Exhibition (Viaduct Gallery, Des Moines, Iowa, USA, március)

MADATAC VII – Contemporary Audio Visual & New Media Arts Festival (Madrid, Spanyolország, január)

2015

Firestone International Experimental Film Festival (Moszkva, Oroszország, december)

Without Words Film Festival (Marseille, Franciaország, december)

The Multiple eXposure Project – Public Interrogation: Outside the White Cube (köztéri vetítések, Metro Manila, Fülöp-szigetek, december)

Alternative Film/Video Festival (Novi Beograd, Szerbia, december)

Euroshorts – European Film Festival (Varsó, Lengyelország, november)

South West London International Film Festival (London, Egyesült Királyság, november)

Locomoción Animation Festival (Mexikó, november)

Fiva International Festival of Video Art – (Buenos Aires, Argentína, november)

World Animation Celebration (Harryhausen Theatre, Culver City, CA, USA, november) – 3rd Place Winner Experimental Animation

Sphinx International Art Exhibition (Görögország, október-november)

Interference Festival (Gdańsk, Lengyelország, október)

The Sunrise Film Festival (deCoste Centre, Pictou, NS, Kanada, október)

Festival des Cinémas Différents et Expérimentaux de Paris (Franciaország, október)

Generate – Festival für elektronische Künste  (Tübingen, Németország, október)

Simultan Festival (Timisoara, Románia, október)

Secret Places – Contemporary Video Art Festival (Museum Romeinse Katakomben, Valkenburg, Hollandia, október)

CineEco – 21st International Festival of Environmental Cinema (Seia, Portugália, október)

Hitel-est (Budapest, MOM Park, október)

Festival Transterritorial de Cine Underground (Buenos Aires, Argentína, szeptember-október)

VisualcontainerTV International Video Art Channel (online, szeptember)

Nemzetközi Digitális Triennálé (Művészetek Háza, Szekszárd, szeptember)

Portobello Film Festival (London, UK, szeptember) – Nomination for Best Art/Animation

Facade Video Festival (Bulgária, szeptember)

Bideodromo International Experimental Film and Video Festival (Bilbao, Spanyolország, szeptember)

Imaginaria Film Festival (Conversano, Olaszország, augusztus 25-29.)

Future and Behind – (Un)contemporary Art Exhibition (curated by Con-Temporary Art Observatorium and Jizaino, Calle di Mezzo, Velence, Olaszország, augusztus)

Festival de Cine de Lima (VideoBabel Section, Peru, augusztus)

Book as Art – International Exhibition, Jókai Klub (Budapest, augusztus)

The Multiple eXposure Project zine (online, július)

A Film For Peace Festival (Olaszország, július)

Library Thoughts 5. – International Exhibition, MAMŰ Gallery (Budapest, június)

Walthamstow International Film Festival (UK, június)

Canada International Film Festival (Vancouver, Kanada, április) – Rising Star Award

Digital Griffix Online Festival (április)

Athens Animfest (Görögország, március)

Szépművészeti Múzeum (Budapest, február)

Sahar International Short Film Festival (Egyesült Királyság, február)

Blue Sky International Animation Festival (Wooster, Ohio, USA, február)

2014

Art Takes Miami (USA)

EcoCup Environmental Film Festival (Oroszország)

Gothenburg Independent Film Festival (Svédország)

Wayfinding Film Festival (USA)

Azores Fringe Festival (Portugália) – Közönségdíj

Voices from the Waters International Travelling Film Festival (India)

International Video Art Festival Madrid (Spanyolország)

Somebody’s Reality Film Festival (USA)

Naoussa International Film Festival (Görögország)

INSTA Media Festival (USA)

Screengrab International Media Arts Award (Ausztrália)

Cologne OFF – International Videoart Festival (Németország)

Facade Video Festival (Bulgária)

Short Film Festival Fenaco Cusco (Peru)

Óvárosi Művészkávéház (Balatonfüred)

VideoBabel Festival (Peru)

World Animation Celebration (Los Angeles, USA)

Hitel-est (Budapest)

FreeNetWorld Film Festival (Szerbia)

Athens Video Art Festival (Görögország)

Espacio Enter Canarias International Festival of Creativity, Innovation &Digital Culture (Spanyolország)

2013

Naoussa International Film Festival (Görögország)

Annual MAPA Animation Celebration (USA)

Kinofest International Digital Film Festival (Románia)

Anima Sao International Animation Festival (Brazília)

Kuala Lumpur Eco Film Festival (Malajzia)

Short Film Festival Fenaco Cusco (Peru)

Intercambiador Proyector Video Art Festival (Spanyolország)

Facade Video Festival (Bulgária)

STEPS International Rights Film Festival (Ukrajna)

International Art Expo – Border Body. Mixing Cities (Olaszország)

Golden Anteaters Festival (Lengyelország)

Video Festival Natures 10 (Szlovénia)

Haida Gwaii Film Festival (Kanada)

Experiments in Cinema (USA)

Ljubljana International Short Film Festival (Szlovénia)

Grand Junction Film Fest (USA)

ArtDeco Film Festival (Brazília)

Landescape International Contemporary Art Competition (landescapeart.com)

Puchalski International Nature Film Festival (Lengyelország)

Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (Kecskemét)

Sardinia Film Festival (Sardinia)

Walthamstow International Film Festival (Egyesült Királyság)

Videoholica International Video Art Festival (Bulgária)

Portobello Film Festival (Egyesült Királyság)

Medienfestival Leibnizhaus Tübingen (Németország)

Videoart Festival Miden (Görögország)

ARES Film and Media Festival (Olaszország)

2012

Green Screen Fest (Szerbia, 2012) – Special Mention

Festival des Cinémas Différents et Expérimentaux de Paris (Franciaország)

ProFiRe International Short Film Competition (Egyesült Királyság)

Simultan Festival (Románia)

Euroshorts Film Festival (Lengyelország)

Hollywood Worldwide Movie Awards (USA) – Best Editing

Die 24 Stunden von Nürnberg (Németország)

SouthWest London International Film Festival (Egyesült Királyság)

Bang Short Film Festival (Egyesült Királyság)

Green Vision – International Environmental Film Festival (Oroszország)

Short Film Festival Fenaco Cusco Lambayeque (Peru)

Brigade des Images (Brooklyn, Londres, Tel Aviv, Budapest, Párizs, Romainville)

Premio Cinematografico Palena (Olaszország)

Ciclo Global de Videoarte y Videoperformance (Spanyolország)

ArtDeco Film Festival (Brazília)

Cinerama.BC International Film Festival (Brazília)

Kecskemét Fringe – Művészeti Fesztivál (Kecskemét)

International Motion Festival (Ciprus)

exdox- Cologne Experimental Documentary Film Festival (Németország)

Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál (Szolnok)

Carrot Mob (Budapest)

CologneOFF – A Virtual Memorial Phnom Penh (Kambodzsa)

ArtDeco Film Festival (Brazília) – Best Micro-Film

Grajski Festival (Szlovénia)

Kecskemét Fringe – Művészeti Fesztivál (Kecskemét)

2011

Green-Go Rövidfilm Fesztivál (Toldi mozi, Budapest)

Deboshirfilm-Pure Dreams Festival (Oroszország)

Különös találkozás (kiállítás a Hamza Gyűjtemény és Jász Galériában, Jászberény)

Barrie Film Festival (Kanada)

Novara Cine Festival (Olaszország)

FriCine International SocioEnvironmental Film Festival (Brazília)

Banjaluka International Animated Film Festival (Bosznia-Hercegovina)

Ozu Film Festival (Olaszország)

Cologne OFF – International Videoart Festival (Németország)

Walthamstow International Film Festival (Egyesült Királyság)

Filmsharing International Low&No Budget Film Festival – Open Screenings (Németország)

I’ve Seen Films – International Film Festival (Internet Contest)

Szabad Animációs Filmkészítők Találkozója (Kecskemét)

Cannes in a Van – The Four Wheel Film Festival (Franciaország)

West-Östliches Short Film Festival (Németország)

Haida Gwaii Film Festival (Kanada)

Athens Animfest (Görögország)

Green Vision – International Environmental Film Festival (Oroszország)

Short Film Festival Fenaco Cusco (Peru) – Premio Medio Ambient: Trofeo Fenaco

Green Screen Fest (Szerbia) – Special Mention

Film.dok Festival (Románia)

Dokubazaar – Independent Documentary Film Festival (Ljubljana, Szlovénia)

Facade Video Festival (Bulgária)

AVI Fest (Montenegró)

2010

Ares Film and Media Festival (Olaszország)

Multivision International Festival of Animation Arts (Oroszország)

49th Golden Knight Malta International Short Film Festival (Málta)

STEPS International Rights Film Festival (Ukrajna)

CutOut Fest (Mexikó)

Mezei Mária Művészeti Fesztivál (Budakeszi) – I. Helyezés

International Film Festival of Patras City (Görögország)

Naoussa International Film Festival (Görögország)

Datca Film Festival (Törökország)

BUSHO – Budapest Short Film Festival (Budapest)

Portobello Film Festival (London, Egyesült Királyság)

Marta Herford Sommerabend (Németország)

Malescorto International Short Film Festival (Olaszország)

Deep Fried Film Festival (Skócia)

38. Festival der Nationen (Ausztria)

A Film For Peace Festival (Olaszország)

Ecofilms – Rodos International Films and Visual Arts Festival (Görögország)

International Short Film Festival Detmold (Németország)

Envirofilm – 16th International Environmental Film Festival (Szlovákia)

Video Festival Imperia (IOlaszország)

VI. Göcsej Filmszemle (Zalaegerszeg) – Különdíj

VI. Vas-film Fesztivál (Táplánszentkereszt) – 3. Helyezés

Pannonfíling Mozgóképes Találkozó (Veszprém)

Természetismereti filmklub (Kecskemét)

Salento Finibus Terrae International Short Film Festival (Olaszország)

The Living Climate Change – Video Exhibition

Out of Focus Film Festival (Görögország)

Haida Gwaii Film Festival (Kanada)

Independent Days – Low- and No-Budget Film Festival (Németország)

Ljubljana International Short Film Festival (Szlovénia)

European Short Film Festival (Olaszország) – Nomination of Guido Carletti Prize

I’ve Seen Films – International Film Festival

Vizes Élőhelyek Világnapja (Tihany)

STEPS International Rights Film Festival (Ukrajna) – Special Mention

Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum

Nemzetközi Képzőművészeti Filmszemle (Szolnok)

Szolnoki Városi TV

Duna TV

Duna II. Autonómia

2009

Természetfilm klub (Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Zöld-Galéria)

11. International Panorama of Independent Filmmakers (Görögország)

Aranyszem Operatőr Fesztivál (Sugár Mozi, Budapest)

Planet Earth Lisbon (Portugália)

48th Golden Knight Malta International Short Film Festival (Malta)

Museu da Pedra (Portugália)

Intervideo Nachwuchspreis (Németország)

Die 24 Stunden von Nürnberg (Németország)

2. International Thermaikos Film Festival (Görögország) –  “Social Message Award”

Kinofest International Digital Film Festival (Románia)

Cine Eco – International Environmental Film and Video Festival (Portugália)

Scenecs Central Dutch Film Festival (Hollandia)

Global Cinema Film Festival (India)

Ekotopfilm – 36th International Film Festival of Sustainable Development Films (Szlovákia)

5. Pusztaszeri Országos Természetfilm Fesztivál (Pusztaszer) – Kategóriadíj

International Film Festival of Patras City (Görögország)

5. Muuuvi International Short Film Festival (Románia)

Shorts Non Stop Short Film Festival

Slow Film Fesztivál (Eger)

13. International Wlodzimierz Puchalski Nature Film Festival (Lengyelország)

BUSHO – Budapest Short Film Festival (Budapest)

7. Cinemadamare Film Festival (Olaszország)

37. Festival der Nationen (Ausztria)

Envirofilm – 15th International Environmental Film Festival (Szlovákia)

Porto7 International Short Films Festival (Portugália)

Environmental Film Festival of Accra (Ghána)

Ecofilms – Rodos International Films and Visual Arts Festival (Görögország)

5. International Short Film Festival Detmold (Németország)

6. Naoussa International Film Festival (Görögország)

V. Göcsej Filmszemle (Zalaegerszeg) – Különdíj

V. Vas-film Fesztivál (Táplánszentkereszt)- Különdíj

Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Fesztivál (Győr)

Globális felmelegedés-a változás képei – Fotó- és rövidfilm pályázat (Győr) – Rövidfilm Kategória 3. helyezés

11. International Panorama of Independent Filmmakers (Görögország)

Spune Pe Scurt Filmfesztivál (Románia)

2008

Aranyszem Operatőr Fesztivál, (Sugár Mozi, Budapest)

Gödöllő TV

Faludi Ferenc Akadémia – Nemzetközi Filmszemle (Budapest)

Slow Film Nemzetközi Fesztivál (Eger)

2007

Muuuvi-International Short Film Festival (Románia)

BUSHO – Budapest Short Film Festival (Budapest)

Domino TV

III. Göcsej Filmszemle (Zalaegerszeg) – Kisjátékfilm Kategória I. helyezés

III. Vas-film Fesztivál (Táplánszentkereszt)

38. Budapesti Függetlenfilm Szemle (Budapest)

 

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien